Inne

Zwykła siłownia czy EMS?

Elektrostymulacja mięśni jest w sporcie wykorzystywana powszechnie od niedawna, ale zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób, które chcą rozpocząć regularne treningi na siłowni, ma dylemat, czy zdecydować się na korzystanie z tradycyjnej, czy EMS. Zdecydowanie się na nowoczesne treningi pozwala zapewnić przede wszystkim znacznie większą efektywność realizowania ćwiczeń. Natomiast wybór odpowiedniej siłowni zależy od wielu czynników. Po pierwsze ważne jest to, czy siłownia EMS jest dostępna w dogodnym miejscu. Łatwość dojazdu do miejsca realizowania treningów z domu czy pracy wpływa na motywację do regularnego trenowania. Jeśli w pobliżu nie ma siłowni EMS, wówczas wygodniejszym rozwiązaniem jest postawienie na standardową. Znaczenie ma również to, z jakich usług można skorzystać w miejscu wykonywania ćwiczeń. Warto brać pod uwagę między innymi dostęp do trenera personalnego czy odpowiednio przygotowanego zaplecza dla ćwiczących.

Jakie zalety ma trening EMS?

Podczas realizowania treningów EMS można odciążyć stawy. Ma to korzystny efekt w dłuższym okresie, gdyż pozwala ograniczać ryzyko kontuzji. Z takimi można się spotkać szczególnie przy realizowaniu bardziej intensywnych treningów. Z tego powodu ćwiczenia EMS są uznawane za znacznie bardziej bezpieczne. Równocześnie w kombinezonach podłączonych do prądu można wykorzystać praktycznie wszystkie rodzaje aktywności. W ten sposób nie ma żadnego problemu nawet z podnoszeniem ciężarów. Oczywiście siłownia EMS powinna być odpowiednio przygotowana pod kątem przestrzeni użytkowej do możliwości wykonywania treningów określonego typu.

Co może zapewnić siłownia EMS?

W nowoczesnych, profesjonalnych siłowniach do wykonywania ćwiczeń EMS, można uzyskać dostęp do trenerów personalnych. W ten sposób konkretny trening może być znacznie lepiej dopasowany do efektów, które chce się uzyskać. Dodatkowo poszczególne zestawy ćwiczeń będą również właściwe dla osób w konkretnym wieku czy mających określoną kondycję. Ma to również duże znaczenie z punktu widzenia bezpiecznego wykonywania treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *