Inne

Zagęszczarki jednokierunkowe – zastosowanie

Zagęszczarki jednokierunkowe to sprzęt budowlany wykorzystywany często na placach budowy. Szczególnie popularne są zagęszczarki jednokierunkowe, przede wszystkim dlatego, że ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne.

Zastosowanie zagęszczarek jednokierunkowych

Zagęszczarki jednokierunkowe w szczególności sprawdzą się przy pracach brukarskich. Waga tych urządzeń sięga zazwyczaj 36-90 kg, co potwierdzają informacje dostępne na Google. W tego typu urządzeniach stosuje się elastomery, czyli specjalne gumowe przekładki, które idealnie sprawdzają się do wyrównywania powierzchni z kostki brukowej czy betonowej. Zagęszczarki zarówno jednokierunkowe jak i dwukierunkowe, bardzo powszechnie stosowane są na placach budowy czy przez ekipy budowlano-remontowe.

Prawidłowa eksploatacja zagęszczarek

Zawsze pracę z każdą zagęszczarka, należy rozpocząć od sprawdzenia stanu oleju w silniku. Oczywiście ewentualne braki muszą zostać szybko uzupełnione, zanim przystąpimy do pracy z zagęszczarką . Ponadto należy pamiętać o tym, że w przypadku tego typu urządzeń wymiana oleju powinna odbywać się raz na 3 miesiące bądź po przepracowaniu przez urządzenie 50 roboczogodzin. wymiana oleju zawsze powinna być prowadzona na ciepłym silniku. Regularnie należy kontrolować także stan pozostałych elementów zagęszczarki, takich jak poduszki, osie kół przekładni pasowych czy filtra powietrza oraz oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *