Inne

Walka wręcz – jak zacząć?

Walka wręcz jest bardzo szerokim tematem. Większość osób zna go z filmów z Jacki Chanem, Bruce Lee, czy Chuckiem Norissem. Nieraz oglądaliśmy jak samotny mistrz walki, wręcz pokonuje gromady przeciwników przy pomocy swojego ciała. Używając dłoni, nóg, a czasami jak Jean-Claude Van Damme łokci i kolan wygrywają pojedynek za pojedynkiem. W życiu nie, aż tak dobrze, ale i tak warto się tym tematem zainteresować.

Walka wręcz – gdzie się udać?

Zaczynając swoją przygodę z takim tematem, jakim jest walka wręcz, powinniśmy poszukać pomocy. To nie jest umiejętność, której nauczymy się z filmów, czy książek. Bez wsparcia i nadzoru kompetentnych trenerów możemy zrobić sobie sporą krzywdę, a brak widocznych efektów może nas szybko zniechęcić. Pamiętajmy, że tak jak w przypadku każdego treningu bardzo ważna jest odpowiednia rozgrzewka i rozciągnięcie partii ciała, które będą używane w treningu. Bez odpowiedniej wiedzy i techniki trudno będzie nam uzyskać odpowiedni poziom. A brak mierzalnego postępu może niepotrzebnie, przedwcześnie nas zniechęcić.

Walka wręcz – jakie korzyści z takiej umiejętności?

Walka wręcz to wbrew pozorom nie tylko rozwój fizyczny i możliwość zaimponowania znajomym. To także szereg korzyści dla naszego umysłu. Regularne treningi pozwalają nam zachować wewnętrzny spokoju, ukoić skołatane nerwy i zbudować pewność siebie. Takie ćwiczenia pomagają tworzyć podwaliny pod stabilny i niezmącony rozwój osobisty. Zarówno fizyczny, siłowy, jak i psychiczny. Walka wręcz – kiedy zacząć? Tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. Walka wręcz jest umiejętnością, którą możemy zdobyć jako kilkuletnie dziecko, ale możemy też zacząć trenować w wieku 30 albo i 60 lat. Ewentualnym ograniczeniem są nasze chęci i być może jakieś przeciwskazania lekarskie. Jeżeli możemy biegać, chodzić na fitness to równie dobrze możemy trenować walkę wręcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *