Inne

Walka wręcz – jak zacząć?

Walka wręcz jest bardzo szerokim tematem. Większość osób zna go z filmów z Jacki Chanem, Bruce Lee, czy Chuckiem Norissem. Nieraz oglądaliśmy jak samotny mistrz walki, wręcz pokonuje gromady przeciwników przy pomocy swojego ciała. Używając dłoni, nóg, a czasami jak Jean-Claude Van Damme łokci i kolan wygrywają pojedynek za pojedynkiem. W życiu nie, aż tak dobrze, ale i tak warto się tym tematem zainteresować.

Walka wręcz – gdzie się udać?

Zaczynając swoją przygodę z takim tematem, jakim jest walka wręcz, powinniśmy poszukać pomocy. To nie jest umiejętność, której nauczymy się z filmów, czy książek. Bez wsparcia i nadzoru kompetentnych trenerów możemy zrobić sobie sporą krzywdę, a brak widocznych efektów może nas szybko zniechęcić. Pamiętajmy, że tak jak w przypadku każdego treningu bardzo ważna jest odpowiednia rozgrzewka i rozciągnięcie partii ciała, które będą używane w treningu. Bez odpowiedniej wiedzy i techniki trudno będzie nam uzyskać odpowiedni poziom. A brak mierzalnego postępu może niepotrzebnie, przedwcześnie nas zniechęcić.

Walka wręcz – jakie korzyści z takiej umiejętności?

Walka wręcz to wbrew pozorom nie tylko rozwój fizyczny i możliwość zaimponowania znajomym. To także szereg korzyści dla naszego umysłu. Regularne treningi pozwalają nam zachować wewnętrzny spokoju, ukoić skołatane nerwy i zbudować pewność siebie. Takie ćwiczenia pomagają tworzyć podwaliny pod stabilny i niezmącony rozwój osobisty. Zarówno fizyczny, siłowy, jak i psychiczny. Walka wręcz – kiedy zacząć? Tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. Walka wręcz jest umiejętnością, którą możemy zdobyć jako kilkuletnie dziecko, ale możemy też zacząć trenować w wieku 30 albo i 60 lat. Ewentualnym ograniczeniem są nasze chęci i być może jakieś przeciwskazania lekarskie. Jeżeli możemy biegać, chodzić na fitness to równie dobrze możemy trenować walkę wręcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *