Inne

Jaki dyktafon szpiegowski wybrać?

Szukając dyktafonu szpiegowskiego, trzeba zwrócić uwagę na co najmniej kilka aspektów. Wiele kupuje dyktafon, mylnie twierdząc, że każdy nadaje się na podsłuch. Niestety dyskretne nagrywanie osób trzecich, jest na tyle trudnym procesem, że chcąc to robić efektywnie trzeba dysponować odpowiednio dopasowanym sprzętem. Nie każdy dyktafon jest taki sam i nie każdy spełni swoją rolą. Każdorazowo, zanim kupi się sprzęt do nagrywania dźwięku, trzeba zastanowić się, do czego będzie on wykorzystywany.

Podsłuch – dyktafon szpiegowski do dyskretnego nagrywania

Część osób szukających podsłuchu ma na myśli sprzęt do dyskretnego nagrywania drugiej osoby w bezpośrednim otoczeniu. Często nagrywanie ma miejsce podczas bezpośredniej rozmowy, a więc dyktafon musi być tak skonstruowany, by można go było łatwo przymocować w nierzucającym się w oczy miejscu. Musi być więc tak mały, jak to możliwe, a ponadto dopasowany kolorystycznie do otoczenia. Zamiast klasycznego dyktafonu można pomyśleć o dyktafonie ukrytym a przedmiocie codziennego użytku, który nie wzbudzi niczyich podejrzeń. Taki przedmiot można swobodnie trzymać na wierzchu i nie trzeba martwić się, że jakość nagranego dźwięku okaże się niewystarczająca. Mogą to być dyktafony zamontowane na przykład w długopisie, zegarku lub okularach. Takie rozwiązanie jest optymalne dla osób, które nie mają doświadczenia w wykorzystywaniu urządzeń do szpiegowania i trudno im będzie zrobić to w umiejętny sposób.

Dyktafony operacyjne

Tak zwane dyktafony operacyjne, często dostępne są w wersji do zamontowania samego mikrofonu w dyskretnym miejscu, ale na wierzchu podczas gdy reszta urządzenia jest dostosowana do tego, by schować ją na przykład w kieszeni. Posługiwanie się tego rodzaju urządzeniem może jednak okazać się stosunkowo trudne, a najistotniejszym kłopotem dla amatorów będzie to, że trzeba ciągle pilnować, by kable mikrofonu nie uległy odłączeniu. Ponadto trudno kontrolować to, czy mikrofon nie jest zasłonięty, zwłaszcza gdy zamocuje się go w nieodpowiednim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *