Inne

Czy warto jest uczyć się zasad walki wręcz?

Spośród wielu zajęć dodatkowych, na jakich można pójść, tylko ich niewielka część, faktycznie wnosi praktyczne umiejętności do życia codziennego. Takimi zajęciami jest walka wręcz. To nie tylko walka, która może wspomóc ci wygrywać turnieje, ale właśnie za jej pomocą może będziesz w stanie się obronić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie chodzi tu o to, by codziennie toczyć z kimś walkę, ale by być gotowy, jeśli nastąpi odpowiednia pora. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy zdani na siłę i spryt naszych rąk w trakcie obrony. Lepiej jest umieć to wykorzystać, gdyż w inny sposób możemy ulec niebezpiecznej sytuacji.

Walka wręcz – na czym polega?

Walka wręcz to jak sama nazwa wskazuje, walka z użyciem rąk. Choć zalicza się również, gdy w rękach mamy jakieś narzędzie, inną broń, to głównie chodzi tu o walkę rękami. Walkę tą charakteryzuje mały dystans między walczącymi i zazwyczaj groźny i szybki charakter. W codziennym życiu z taką walką spotykamy się zazwyczaj w przypadku napaści lub innych losowych zdarzeń. To właśnie szybki i groźny charakter tego starcia sprawia, że osoby rzadko się z tym stykające, mają tendencję do wpadania w panikę, a to najgorsze co można wówczas zrobić.

Samoobrona, a walka wręcz

Podążając tym tropem, walka wręcz jest formą samoobrony. Jej nauka sprawia, że potrafimy stawić czoło napastnikowi, który będzie chciał nas zaatakować. Jednym z bardziej znanych i docenianych walk wręcz, które uczą bezpośrednio samoobrony, jest krav maga. To izraelski styl walki, a właściwie samoobrony, który opiera się w większej części na walce wręcz. To właśnie dzięki niemu wiele ludzi na świecie potrafi się obronić i czują się bezpiecznie jak nigdy dotąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *