Inne

Czy warto inwestować w sztabki złota?

O tym, że złoto to idealny nośnik do inwestycji, wiadomo od zawsze. Wystarczy spojrzeć na wykres obrazujący jak swoją wartość zmieniały sztabki złota na giełdach i rynkach na przestrzeni lat. Od kiedy tylko prowadzone są jakiekolwiek badania na ten temat, złoto nigdy nie zanotowało okresu spadków wartości dłuższego niż rok i w perspektywie kolejnych wieków wartość złota – tego najczystszego o stężeniu 99,9% – regularnie rośnie. To sprawia, że w złoto chętnie inwestują nie tyko banki centralne czy fundusze inwestycyjne posiadające w swoich prospektach rozliczne pakiety inwestycyjne oparte na złocie. Coraz częściej produkty ze złota i złote wyroby kupują całkowici amatorzy i ludzie, którzy poprzez takie zakupy dopiero chcą wejść w świat inwestycji i rynków finansowych.

Różne produkty ze złota na rynku

Oczywiście wartość złota wynika z jego ograniczonej ilości na świecie i jest pewnego rodzaju symbolem uzależnienia człowieka i jego gospodarki od najbardziej podstawowych pierwiastków. Złota w czystej postaci nie da się wyprodukować i syntetycznie stworzyć, więc jego wartość rośnie wraz z upływem kolejnych lat, ponieważ jego liczba w gospodarce się kończy i Ci, którzy jeszcze sztabki złota (https://www.artar.com.pl/zlote-sztabki-skup) posiadają, mogą regularnie cieszyć się wzrostem jego wartości. Aby odczuć jednak bogactwo swoich zasobów zbudowane właśnie na złocie, wypadałoby mieć większe jego ilości, albowiem dopiero sztabka czystego złota o masie kilograma zbliża się swoją wartością obecnie do ćwierć miliona złotych.

Jak czytać giełdowe wyniki sztabki złota?

Fakt, że na rynku finansowym i inwestycyjnym nie brakuje różnych produktów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio od złota, nie ułatwia nawigacji w tych mechanizmach osobom początkującym. Można kupować samo złoto, można także spekulować na półproduktach opartych na złocie jak rynek biżuteryjny czy rynek nowoczesnych technologii, ale można także lokować swój kapitał np. w instrumenty finansowe rynku inwestycyjnego czy skupować kontrakty krótkoterminowe na złoto, a więc zarabiać niekoniecznie obracając samym kruszcem, ale zarabiać poprzez spekulowanie na realnej wartości złota na niektórych rynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *