Inne

Czy darmowe oprogramowania wideokonferencyjne są wystarczające?

Jeśli prowadzimy jakąkolwiek działalność, która uwzględnia pracę z klientem, to bardzo dobrze wiemy, jak bardzo wszelkie wideokonferencje odgrywają ważną rolę. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto, jest w ogóle inwestować w płatne systemy wideokonferencyjne, kiedy mamy do wyboru darmowe oprogramowania i proste kamerki. Jednak musimy pamiętać, że bardzo często jest tak, że klient decyduje na podstawie tego, wjaki sposób prezentuje się osoba, z którą rozmawia. Co prawda darmowe oprogramowania skuteczne, jednak mają kilka wad, o których warto wspomnieć.

Jakie są zalety i wady jeśli chodzi o darmowe systemy wideokonferencyjne?

Najpierw zastanówmy się, do czego mają nam służyć te systemy:

  • działanie jako interaktywna forma komunikacji między osobami w czasie rzeczywistym,
  • umożliwienie na kontaktowanie się nie tylko werbalne, ale i wizualne,
  • pozwalają na łatwe udostępnianie plików na prywatnym czacie
  • łatwość komunikacji na całym świecie

Musimy tutaj pamiętać, że choć darmowe programy pozwalają na to, to ze względu na to, że wiele osób ich używa, przez co są one narażone na sporo awarii. Problem może się np. pojawić w wypadku, gdy komunikujemy się z kimś, a ze względu na przeciążenie serwerów będą problemy z komunikacją. Poza tym płatne oprogramowania są dużo lepiej zabezpieczone, co może okazać się bardzo ważne dla osób, których rozmowy nie mogą zostać nigdzie udostępnione. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jakość rozmów na prywatnych oprogramowaniach jest dużo lepsza, co pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek. Jednak nie można zapominać o tym, że płatne systemy nieraz są bardzo kosztowne, przez co mogą odstraszać mniejsze firmy. Mimo to lepiej wypadniemy podczas konferencji jeśli będziemy posiadali płatne oprogramowanie.

O co warto jeszcze zadbać w wypadku systemów wideokonferencyjnych?

Choć w internecie możemy znaleźć wiele pełnych zestawów, to zazwyczaj kupowanie ich to nie jest najlepszy pomysł. Lepiej jest, jeśli takie systemy wideokonferencyjne są składane przez nas z tego, co uważamy i przeczytaliśmy, że dobrze się ze sobą komponuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *