Baner Flash

Banery to podstawowy środek marketingowy, stosowany powszechnie na stronach internetowych. Samodzielne stworzenie banera flash jest bardzo proste. Warto także poznać podstawowe chwyty marketingowe zwiększające skuteczność kampanii reklamowych.

Doskonałym programem do tworzenia banerów flash jest Alligator Flash Designer który można pobrać tutaj.

Pierwszym krokiem produkcji własnego banera jest określenie jego rozmiarów. Dostępne wymiary podane są w specyfikacji dostarczonej przez serwis internetowy. Najczęściej występujące rozmiary banerów to 468 x 60 pikseli (zwany także baner zwykły) lub 750 x 100 pikseli zwany billboard lub leaderboard:

Aby ustalić rozmiar banera wybierz komendę Ramka > Rozmiar ramki:

Ważnym etapem tworzenia banera jest dobre przemyślenie jego treści. Na zainteresowanie potencjalnego widza mamy zaledwie ułamek sekundy więc przekaz musi być jasny i wciągający. Najczęściej banery tworzy się na 3 ramkach z których każda ma jasno określoną funkcję:
  1. Przyciągnięcie uwagi i test zgodności (Brak ci gotówki?)
  2. Informacja (Dofinansowanie do 30 000 000 mln zł)
  3. Reakcja (Wypełnij wniosek)
Aby dodać ramki do banera wybierz komendę Ramka > Nowa tak aby w liście ramek ukazały się 3 elementy nazwane Frame 1, Frame 2 i Frame 3.

Aby dodać tekst do ramki banera wybierz narzędzie

Pierwsza ramka czyli przyciągnięcie uwagi ma na celu spowodowanie aby użytkownik w ogóle spojrzał na baner. Często mdłe i pozbawione kontrastu banery przechodzą niezauważone w natłoku informacji. Z drugiej strony zbyt nachalne reklamy są natychmiast zamykane. Najprościej wykorzystać efekt mrugania tekstu komendą Animacja > Ruch > Mruganie.

Na tym etapie następuje badanie zgodności treści banera z aktualnymi potrzebami użytkownika czyli gdy widz chce kupić nowy samochód, telefon, mieszkanie lub potrzebuje jakiejś konkretnej usługi.

Druga ramka to rozwinięcie przekazu i poinformowanie o korzyściach danej oferty. Często powtarzane hasła to niezwykła promocja: korzyści finansowe lub materialne.

Ostatnia ramka ma na celu przechwycenie klienta i przekierowanie go na własną stronę gdzie uzyska więcej informacji i ostatecznie przekona się do oferty. Logo reklamodawcy utwierdza widza w przekonaniu, że oferta jest poważna i warta rozważenia.

Linkowanie banera do własnej strony zależy od tego czy serwis wyświetlający reklamy pracuje w systemie clickTag czy odnośniki wpisywane są ręcznie. Jeżeli jest to clickTag, link docelowy przekazywany jest przez system śledzący banery i nie należy wpisywać go bezpośrednio w banerze. W tym przypadku należy w menu Film > Opcje eksportu zaznaczyć opcję clickTag.

Jeżeli opcja ClickTAG nie działa poprawnie, istnieje możliwość ręcznego wpisania kodu clickTAG

Plik banera dostarcza się w formacie SWF. Aby go wygenerować wybierz komendę Plik > Eksport Flash SWF i zapisz plik na dysku a następnie wyślij do publikacji.

| Strona główna | Zamówienie | Pobierz | O programie | Wsparcie | Przykłady |
Copyright © 1999-2018 Selteco Flash Software. All rights reserved.